Mistr republiky je ze Sokola Malé Svatoňovice! PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 20
NejhoršíNejlepší 
Odehrané turnaje, komentáře a články
Napsal uživatel Dire.cz - Bavme se badmintonem   
Neděle, 06 Říjen 2013 15:24
Sdílet

II. Mistrovství ČR neregistrovaných v badmintonu    V neděli 6.10.2013 skončilo II. Mistrovství České republiky neregistrovaných v badmintonu v Ústí nad Labem. V dramatickém finále mužů zdolal malosvatoňovický hráč Jirka Nývlt obhájce prvenství z Opavy, Martina Sýkoru 2:1 (19:21, 21:15, 21:16) a stal se mistrem republiky! Obrovská gratulace směřuje na severovýchod Čech jak Nývovi, tak i celému podpůrnému svatoňovickému týmu. Třetí skončil Pavel Vorlíček, který udolal Honzu Láníka. V ženské  kategorii zvítězila bez ztráty jediného setu Pavla Křiváčková před Monikou Volfovou a Olgou Hromadovou. Všem gratulujeme, kompletní výsledky mistrovství najdete na webu MČRN, fotogalerii, článek od šnečka a video k mistrovství najdete v tomto článku.

    Na cestě

    Poprvé v historii výjezdů Sokola Malých Svatoňovic na turnaje neregistrovaných hráčů badmintonu stalo se něco, co každý již dlouho očekával. Na turnajové klání o titul mistra České republiky neregistrovaných hráčů do Ústí nad Labem odjelo více baťohů nežli hráčů.
    Výpravy se zúčastnil Náčelník +2 (rozuměj baťohy), Nýva +2+1 (rozuměj 2 baťohy tam, tři zpátky), Virtuóz +2 (rozuměj dva normalizované lodní kufry, každý o objemu 240 litrů netto), šnek +1/2+0 (rozuměj titěrné příruční zavazadélko + malilinkatá taštička s pidijidílkem), ženskou část výpravy zastupovala Špeh + cca 4-5 blíže nespecifikovatelných batožin. Šestým účastníkem výpravy byl nehrající kapitán, do nedávných dob se honosící titulem "Turnajový typ", zasloužilý člen oddílu Koblížek +2. Koblížek se sice zúčastnil výpravy pouze elektronicky, ale jeho baťoh s kosmetickými přípravky (v oddíle diskrétně nazývané "pičifuky") a baťoh s podpůrnými pohybovými pomůckami, které zabezpečují, že Koblížek při hře drží pohromadě, cestovaly přesto s námi.
    Díky Náčelníkově umu proběhla cesta až na jedno naprosto zbytečné zastavení u benzinové pumpy bez problémů. Zdůvodnění Špeha: "Musím si dať kafe so škoricou", které pronesla se zřetelným východňárským přízvukem, šnek nepovažoval za dostačující důvod k zastavení a snažil se ostatním vysvětlit taktiku série proher vedoucí k vítěznému vzestupu na nadcházejícím turnaji. Jediný Náčelník uznal genialitu předestřené strategie, nicméně ani on se jí poté na turnaji neřídil, natož potom samotný šnek, protože se do dnešních dnů nepodařilo prokázat, že by šnek vůbec řiditelný byl.

    Na turnaji

    Po noci strávené v luxusním ubytovacím zařízení, vyšpehované Špehem, ze kterého se šnekovi rozevřely ponožky, nás přivítalo příjemné turnajové prostředí a milý badmintonový národ z celých Čech, Moravy, Slezka, Podluží, Podbabí…
    Protože výkony nás všech zastínil Nýva, nebudu raději naši hru příliš rozmazávat a pouze krátce okomentuji výkony všech členů výpravy: Náčelník hrál z počátku jako šnek, když ještě šnek nehrál, ale postupně si uvědomil, že tudy cesta nevede a vrátil se k výkonům, na které jsme byli u něho zvyklí, když ještě nebyl tátou. Že Virtuóz dovede potrápit záklopkami všeho druhu se přesvědčili soupeři v druhý hrací den, do kterého postoupil spolu s Náčelníkem jako náhradník za hráče, kteří z různých provozních důvodů nebyli schopni v turnaji pokračovat. (Bujaré oslavy do brzkých ranních hodin a podobně) šnek vědom si toho co se může dít, když má vystrčíno, raději nevystrčil vůbec nic a tradičně se uhnízdil na ocase startovního pole se stejně tak tradičním heslem na rtech: "Každý míček, který sebereš ze země a podáš podávajícímu protihráči, se počítá." Komu, to už příliš neřešil. Špeh bojovala s nasazením a odhodláním, zvláště druhý den se již dostala do herní pohody.
    Z ostatních hráčů bych si dovolil vyzdvihnout výkony Sokolíka, reprezentující kuřácké badmintonové družstvo Pardubic, který svým výkonem překvapil sebe, nás, vás i své kamenouhelné plíce. Všem ostatním hráčům se omlouvám, ale šnek stižený záhadnou chorobou spojenou s horečkou a potupným nočním vrháním nenachází sil, aby se o nich blíže rozepsal, i když si je vědom, že si to všichni hráči zaslouží. Zvlášť bych se chtěl omluvit hráčkám, protože šnek byl schopen registrovat pouze anatomické přednosti jednotlivých účastnic, ale jejich hodnocení si s dovolením nechá pro sebe.

    Na stupni vítězů

    Přistupme tedy k Nývovi. Omlouvám se i jemu, ale z něho si pamatuji pouze zelené tričko běsnící na kurtech. Snad jen při finálovém duelu Nýva versus Martin Sýkora se šnek částečně probral z katalepsie. Po prvním prohraném setu se u něj Nýva zastavil s konstatováním: "Od tebe si nechám šneku poradit." v přesvědčení, že šnek na pokraji života a smrti nebude schopen jakékoliv reakce. Dočkal se však nečekané odpovědi: "Těžko radit, Nývo, když tě soupeř převyšuje ve všech herních činnostech." Čímž nevědomky zabrnkal na nejsilnější Nývovy stránky. Martin Sýkora skutečně Nývu převyšoval technikou a přesností úderů, herním myšlením, výborným pohybem po kurtu. To však nestačilo na Nývovu zarputilost, nasazení, odhodlání, těkavost, rtuťovitost, rychlost a reflexivní reakce. Martin Sýkora zkrátka narazil na hrdého ducha Sokola Malých Svatoňovic, kterého mu vštípil Náčelník několika ranami po hlavě vyřazenou badmintonovou pálkou a týdenním nuceným pobytem v uzavřeném badmintonovém bagu, krátce po jeho vstupu do oddílu.
    I Martinu Sýkorovi se šnek omlouvá, že nas…ral Nývu k vítězství.

    Vzkaz pro Nývu

    Všichni oddíloví souputníci, i všichni ostatní, kdo tě poznali, si cení tvého výkonu i povahy, blahopřejí ti k úspěchu a jsou nadšení spolu s tebou, ale:

1.    Nezapomeň Nývo, že vítězná houba roste z kvalitního podhoubí - zde bych si dovolil poukázat na Náčelníka, Virtuóza, Špeha, Šneka, Koblížka...
2.    V nejlepším se má přestat!!!  -  Nabízím ti další uplatnění v ostatních raketových sportech, například:  kuličky, maso leží na talíři, spadla lžíčka do kafíčka, kolo kolo mlýnský, Honzo Honzo kolik je hodin a podobně. Případné další návrhy prosím umístěte pro Nývu do komentáře k tomuto článku

    Na závěr

    rád děkuju pořadatelům, že se zhostili své úlohy na výbornou a sezvali bezva partu z celého civilizovaného badmintonového světa na největší svátek badmintonu. Díky!!!

Výsledky II. Mistrovství ČR neregistrovaných
v badmintonu Ústí nad Labem

Pořadí Ženy
(17 hráček)
Muži
(65 hráčů)
1. Pavla Křiváčková Jirka Nývlt
2. Monika Volfová Martin Sýkora
3. Olga Hromadová Pavel Vorlíček
4. Jana Tatýrková Jan Láník
5. Katka Lhotáková Leoš Knapp
6. Kateřina Wanke Břetislav Krček
7. Hanka Matysová Petr Oslizlok
8. Táňa Trubačová Casey Lim
... ... ...
14. Vlasta Seidelová
16. Martin Krejzl
22. Lukáš Jirásek
50. Tonda Šlechta

 

Video   Video   Video

MegaNáčelník TV
(osmifinále: Sokolík - Casey)

MegaNáčelník TV
(čtvrtfinále: Nýva - Břéťa Krček)

MegaNáčelník TV
(semifinále: Nýva - Vorlajz)

Špeh TV
(Nýva - Casey, základní část, sobota)

 

Špeh TV
(Nýva - Martin Sýkora, finále 1. set I., neděle)

 

Špeh TV
(Nýva - Martin Sýkora, finále 1. set II., neděle)

 

Špeh TV
(Nýva - Martin Sýkora, finále 2. set, neděle)

Špeh TV
(Nýva - Martin Sýkora, finále 3. set, neděle)

 

(Pro větší rozlišení klikněte na ikonku YouTube ve videu)

šnek, 7.10.2013

Aktualizováno Úterý, 13 Říjen 2015 13:03