Zájem o speed badminton v Česku vzrůstá PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Dire.cz - Bavme se badmintonem   
Pátek, 13 Červen 2014 20:50
Sdílet

SportObchod.cz - Tvůj nejlepší spoluhráč    Obliba speed badmintonu v Česku vzrůstá. Během posledních dvou let si kombinace squashe, tenisu a badmintonu mezi lidmi získává stále větší popularitu. Podle statistik internetového obchodu SportObchod.cz vzrostl zájem o speed badmintonové vybavení oproti loňskému roku o téměř 250 %. Kromě toho se tento netradiční sport v tuzemsku rozšiřuje na různé sportovní akce a letní festivaly.

    Ačkoliv se speed badminton do České republiky rozšířil teprve před čtyřmi lety, jeho obliba se každoročně zvyšuje. „Tento trend je v současnosti viditelný například v poptávce po speed badmintonovém vybavení, která ve srovnání s minulým rokem vzrostla o 243 %,“ uvedl Josef Mech, ředitel e-shopu Sportobchod.cz. „Zatímco loni jsme prodali zhruba 1 800 kusů speed badmintonových setů, během letošního roku se počet více než zdvojnásobil a vyšplhal zhruba na 4 500 speed badmintonových setů,“ doplnil Mech s tím, že hlavní sezónu prodeje lze přitom očekávat od června do září.

    Trend speed badmintonu se v České republice postupně rozšířil i na různé festivaly a společenské akce. „Vzhledem k tomu, že si lidé mohou speed badminton zahrát téměř kdekoliv a za jakéhokoliv počasí, stává se z něj oblíbená venkovní aktivita. Právě proto jsme speed badminton vybrali jako součást doprovodného programu,“ sdělila Marie Kortanová, pořadatelka akce Piknik jako Brno, v rámci které si návštěvníci mohli zdarma speed badminton vyzkoušet. „Lidé o něj projevili obrovský zájem. Po dobu trvání akce si ho vyzkoušely desítky lidí,“ dodala Kortanová.

    Kromě společenských akcí zařazují speed badminton do nabídky doprovodného programu také nejrůznější sportovní akce. „Díky tomu, že speed badminton není tak známý jako ostatní raketové sporty, návštěvníci se s ním na sportovním víkendu spíše seznamovali. Proto se také nehrál podle všech pravidel. Šlo nám o to představit speed badminton veřejnosti jako zajímavý dynamický sport,“ vysvětlil Jiří Holub, provozovatel olomouckého přírodního koupaliště Poděbrady pořádající sportovní víkend s Decathlonem. „Většina zájemců vyzkoušela jak klasický badminton, tak i speedminton, aby mohla tyto sporty navzájem porovnat. Během akce si speed badminton vyzkoušelo několik desítek lidí,“ doplnil Holub s tím, že zájem projevili nejen rodiče s dětmi, ale i lidé ve věku od 20 do 40 let.

O e-shopu SportObchod.cz

E-shop Sportobchod.cz působí na českém internetu již od roku 2002 a patří k největším a nejúspěšnějším on-line prodejcům sportovních potřeb. Obchod nabízí široký sortiment zboží podpořený velmi propracovaným systémem odborného poradenství. Vedle e-shopu provozuje SportObchod.cz také dvě kamenné pobočky v Praze a Brně.

Kontakt
Josef Mech
ředitel SportObchod.cz
mobil.: +420 776 846 866
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Aktualizováno Pátek, 13 Červen 2014 20:54