Druhý turnaj SOTX série - Biorobobadmintonisti PDF Tisk Email
Napsal uživatel Dire.cz - Bavme se badmintonem   
Neděle, 08 Březen 2015 11:52
Sdílet

usti nad labem sotx 2015-03-07    Ústecká SOTX série pokračovala v sobotu 7. března 2015 druhým turnajem. V kategorii A se na nejvyšším stupínku v posledních turnajích stabilně zabydlel Jirka Nývlt, který opět zvítězil bez prohry. Na druhém a třetím místě skončili s jednou porážkou Ondra Hájek a Leoš Knapp. Černým koněm tohoto ročníku bude určitě malosvatoňovický Ríša Kašpar alias Gigs, který se po sedmém místě z prvního turnaje posunul těsně pod medailové pozice, konkrétně na čtvrté místo. V kategorii B opět zvítězila dáma, tentokrát Věrka Smilová, před Mírou Ježkem a Martinem Stejskalem. Všem gratulujeme a nabízíme fotogalerii, video, výsledky turnaje a komentář na téma Biorobobadmintonisti.

    Biorobobadmintonisti (BRB)

    Redakce webu Dire.cz pokračuje v odhalování tajuplných kauz z badmintonového prostředí. Nebojíme se tvrdit, že Dire.cz mezi badmintonisty je něco jako Dick Francis mezi koňmi. V průběhu zápasu druhého kola mezi domácím Ondrou Hájkem a malosvatoňovickým Ríšou Gigsem Kašparem za stavu 1:1 na sety přihlížející Koblížek pronesl směrem k Ondrovi nevinnou větu, kterou chtěl Ondru povzbudit jak do třetího setu tohoto zápasu, tak do zápasů budoucích: "Ondro, ještě další čtyři takové hráče máme ve Svatoňovicích v záloze!". Naštěstí jeden z redaktorů našeho webu se prakticky neustále pohybuje v bezprostřední blízkosti Koblížka a v jeho slovech okamžitě zavětřil velkou kauzu. Hned po skončení turnaje se začal šťourat v pečlivě udržovaných análech malosvatoňovického Náčelníka. Po dvou dnech dolování můžeme badecovému světu  představit případ, který byl v již zmiňovaných análech veden pod krycím názvem Biorobobadmintonisti.

    Vše začalo před cca pěti lety, kdy se malosvatoňovický badmintonový oddíl rozhodl prorazit i na celorepublikové scéně. Oddílový specialista přes kvantitativní výživu Šneček byl Náčelníkem pověřen, aby vypěstoval prototyp tzv. biorobobadmintonisty (BRB), lépe řečeno robočlověka, který by byl nerozpoznatelný od živého či mrtvého bad-homo sapiens. šneček rozhodl, že biorobobadmintonista musí být velký a silný, aby ve velkém turnajovém báglu unesl hromadu jídla pro svého stvořitele. Bohužel první biorobot s kódovým označením Koblížek byl víceméně nevydařeným zmetkem. Unesl toho sice hodně, ale uhrál málo. Záhadnou šťastnou shodou okolností uhrané čtvrté místo na 1. MČRN v Opavě nemohlo vedení oddílu uspokojit. Oddílový specialista přes kvantitativní stravu byl uložen na postel a na prototypu dokonalejšího biorobobadmintonisty začal hned v Opavě pracovat Virtuóz s odůvodněním, že když dokáže vše zahrát, určitě dokáže i něco složit. Pod pracovním názvem Nýva byl vyvinut úsporný typ biorobota druhé generace s minimálními náklady na údržbu. Malá hmotnost, nízko položené těžiště, prakticky nulová spotřeba energie na bázi biobanánů z krytých bioplantáží na Sibiři s využitím principu biorecyklace. Bleskurychlý pohyb. Výška prvního neohrabaného prototypu Koblížka byla nahrazena elegantním výskokem jeho nástupce. Při měření laserovým infradistancmetrem bylo zjištěno, že s výskokem Nýva smečuje z výšky 368cm, přičemž starší typ biorobobadmintonisty bez výskoku z výšky pouhých 341cm. To vše při pětinásobné úspoře energie Nývy oproti Koblížkovi (i když do jeho spotřeby musela být započítána i spotřeba oddílového specialisty na kvantitativní stravu). Nový typ biorobota slavil úspěch v podobě zisku titulu mistra republiky na II. MČRN v Ústí nad Labem.

    Malosvatoňovická laboratoř ale neusíná na vavřínech a pro další ročník MČRN již testuje třetí generaci svého BRB. Po úspěchu modelu Nýva se Virtuóz rozhodl, že zachová celkové základní parametry modelu - hmotnost a rychlost. V rámci ještě větší úspory energie snížil konstruktér výšku výskoku, přičemž dosah modelu kompenzoval adekvátním prodloužením jeho délky. Znovu opakujeme - to vše při zachování hmotnosti modelu druhé generace! Současně došlo k vyztužení skeletu robota potažením odlehčenou sádrou a tento humanoid byl do análů zaveden pod kryptonymem Gips. Bohužel při premiéře biorobota na prvním turnaji v Montasu v Hradci Králové došlo vlivem potu k rozmáčení sádry. Aby byla zachována lidská podoba a soupeři nepojali podezření, byl model třetí generace osazen černým porostem a veřejně prezentován jako dvojník anglického fotbalisty Giggse a dodatečně nenápadně přejmenován z Gipse na Gigse.

    Víme, že naše dedukce se mohou jevit jako nepodložené, smyšlené až fantasmagorní. Víme, že jedna neuvážená věta primitivní první generace biorobobadmintonisty Koblížka o dalších čtyřech vyvíjených prototypech v dílnách malosvatoňovického oddílu nestačí k tomu, aby tak vážený web, jakým Dire.cz určitě je, mohl s pravdou ven, mezi badmintonisty. Naše tvrzení jsou ale podložena i faktickými důkazy. Když konstruktér Virtuóz vypustil v sobotu 7.3.2015 všechny modely na turnaj bez osobního dozoru, dopustil se zásadní chyby. Nejenže si Koblížek pustil USB jazyk na špacír, ale i super energeticky úspornému Gigsovi vinou neodladěné správy napájení (Gigs běží na systému BRBdroid 6.03 alfa) došly baterky. BRB Nýva proto musel jeho baterii, umístěnou v oblasti procesoru, vyměnit a řídící jednotku restartovat.

     A nakonec

    Děkujeme pořadatelům za další skvělý SOTX turnaj a upozorňujeme celý badmintonový svět, že chabé pokusy s biomechanickým badmintonistou v projektu Oliverius jsou v dnešní době odsouzeny k neúspěchu. Budoucnost je jen a jen v biorobobadmintonistech. A všem samozřejmě přejeme: Bavte se badmintonem :-)

Výsledky

Pořadí Dvouhra - kategorie A
(24 účastníků)
Dvouhra - kategorie B
(16 účastníků)
1. Jirka Nývlt
Věrka Smilová
2. Ondra Hájek
Míra Ježek
3. Leoš Knapp
Martin Stejskal
4. Ríša Kašpar Majka Hůdová
5. Jaro Jakubčin
Le Nam
6. Břéťa Krček
Táňa Trubačová
7. Miroslav Kubík
Davis Šuma
8. Petr Pilař
Vlastimil Marčík
9. Tomáš Kostka
Nguyen Hoang
10. Miroslav Oros
Štěpánka Hovorková

(oranžovou barvou jsou označeni hráči TJ Sokol Malé Svatoňovice)

 

Video   Video   Video

Dire.cz TV
(Gigs - Ondra Hájek)

Dire.cz TV
(Nýva - Tomáš Kostka)

Dire.cz TV
(Leoš Knapp - Ondra Hájek)

 

(Pro větší rozlišení klikněte na ikonku YouTube ve videu)

 

Dire.cz, 9.3.2015