Hostivařský opeřenec XXII. (26.11.2011) PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 
Odehrané turnaje, komentáře a články
Napsal uživatel Dire.cz - Bavme se badmintonem   
Neděle, 27 Listopad 2011 14:08
Sdílet

Hostivařský opeřenec XXII.

    Nejmenovaný člen oddílu TJ Sokol Malé Svatoňovice je schopen si hodit bolavým zápěstím litinový  poklop na nohu. A tak není divu, že šnek, turnajový inventář vedený do roku 2010 v Montasu pod číslem DKP 546-87/1923, byl 26.11.2011 převeden do skartovací sekce pod kódem SNEK-DO-HROBU/HNED. Dědu Tepláka zastoupila v Montasu mladá krev - Jirka Nývlt. Na souběžně konaného pražského Hostivařského opeřence premiérově za oddíl vyrazila čtveřice Eva Havelková, Renča Koutská, Martin Krejzl a Jaro Jakubčin.

 

    Hodnotíme výkony

    Neznámá hala, turnaj známý pouze z výsledků a fotogalerií na internetu, několik známých tváří... V silné konkurenci se nakonec naše kvarteto neztratilo a dokonce vybojovalo i pódiová umístění. Tři. Tři třetí. Kromě dvouhry mužů se všechny disciplíny odehrály ve skupinách na jeden set do 21 bodů. V kategoriích, kde byly skupiny dvě, vítězové hráli o první místo, druhé týmy o místo třetí. Mužský singl se hrál pavoukem na dvě prohry.

    Turnaj začal smíšenými čtyřhrami. V těžké skupině Renča s Martinem obsadili čtvrté místo a do bojů o medaile nepostoupili (možná to bylo tím, že dle kolenních bandáží podřídila  Renča taktickou přípravu turnaji volejbalovému). Druhá, zamotanější skupina, poslala do bojů o třetí místo díky lepšímu skóre (o 4 míčky) Evu s Jarem. Náš (pro tento turnaj nově složený) tým favorizovaného soupeře Přibylová + Skála překvapil a zvítězil 21:19. Ve velmi vyrovnané a těžké skupině ženských deblů (hrálo se systémem každý s každým) opět díky lepšímu poměru míčku získaly Renča s Evou nakonec výbornou bronzovou medaili. Poslední třetí stupínek přidal ve dvouhře mužů i Koblížek, když ve vzájemném klíčovém souboji porazil Virtuóza. Martin skončil v singlu čtvrtý a ani v deblu s Jarem se (díky špatné hře Koblížka v rozhodujícím zápase o druhé místo ve skupině proti dvojici Fančal, Stehno) nakonec na bednu nedostal. Renča čtvrtým místem v kvalitou nabitém singlu žen určitě nezklamala a bojovala do posledního dechu. Proč měla dechu málo, to se dočtete v tomto článku.

    Kdo nám přinesl štěstí?

    Bohužel Koblížek. Již ráno totiž nevědomky po štěstí šlapal. Po zastávce u šneka v 06:10, převzetí badmintonové výbavy Evy, která pobývala celý víkend v Praze, vzájemné výměně proviantu v krabičkách (kulinářskému umění paní Koblížkové konkuroval sám šnek) a předání čtyř hašlerek za pronájem Evy (oběma stranami nepodepsaná smlouva o pronájmu je k nahlédnutí u šneka) Koblížek vyrazil vyzvednout Virtuóza do Úpice a Renaťáka do Poděbrad. Víme naprosto jistě, že po odjezdu Koblížka již šnek neusnul. Zkuste spát, když škytáte! Nepublikovatelné rozjímání nad tím, co proboha tak smradlavého, že to prorazí i půlcentimetrové stěny vakuově uzavřených pixlí, dokázal šnek ukuchtit, nebralo v mysli Koblížka konce. Až Virtuózova uvítací věta: To je smrad! Do čeho jsi to šlápnul?! přinesla Koblížkovi poznání a šnekovi snad klidné dřímání.
    Naše dvojice zvládla jízdu do Poděbrad v pohodě, teple a smradu. Martin to naštěstí moc nerozmazával. Koblížek mu byl vděčný, bohatě stačilo, co rozmazal on. Ani Renča smrad v autě taktně nekomentovala, pouze začala filozofovat o globální problematice exkrementů na téma: Patří hovínka domácího miláčka do kompostu? Paralelně rozvíjela myšlenku, zda sprchování mužů jednou týdně nebude soudem shledáno jako polehčující okolnost při neúmyslném dvojnásobném ublížení na zdraví. V hale plynule navázala přednáškou o významu správného hnojení na biopotraviny vlastní výroby, což dokumentovala praktickou ukázkou doma pečeného chleba, kozího sýru z vlastní rukou nadojeného mléka, salátu z  (jak jinak) vlastního kompostu, kozí šunky (jedná se o tzv. druhotné zpracování suroviny hned po podojení) a nového druhu na své zahrádce vypěstované ředkvičky Renát Čabajský jakostní bílý odrůdový.
    Koblížek si v autě každým nadechnutím uvědomoval, že díky dodržování základního taktu přátel jde opravdu všechno líp a že se všem hned lépe dýchá. Jedině díky taktu šesti nadechnutí za minutu se to totiž opravdu jakž-takž dalo ve vozidle vydržet. Pouze Martinovi občas málem zapadl jazyk a téměř vypadly oči, takže takt netaktně rušil. Ale přežil!

    Eva živá duchovnem

    Soužití se perpetem mobile musí být nádherné. Vzbudit ráno partnera a on do večera kmitá, spravuje, vytváří, obdělává. Nevyžaduje ani ždibec chleba, kůrčičky odmítá, vodu potřebuje pouze při čištění zubů, nevyměšuje. Prostě na energii nezávislá mašina! Soužití se šnekem musí být proto logicky hrůza hrůz! Černá energetická díra nenechá nikomu ani ždibec chleba, i ty kůrčičky zapíjí litry vody, nevyměšuje (žádné zbytky totiž tento dokonalý ekologický trávící systém nestíhá produkovat). Není divu, že Eva nepohrdne alespoň duševní potravou. Když v hale na baru objevila živého pana Tomáše Bíma včetně jeho obrazů, byla doplna nasycena a spokojena. Na jejím herním projevu se okamžitě projevilo staré šnekovo rčení: Hladový na kurt nelez!

    Proč Leoš drtí soupeře

    Při loučení Leoš Knapp pronesl: Jsem zvědavej, co se o sobě dočtu na dire.cz. Jeho přání samozřejmě musíme splnit, aby nečetl zbytečně. My už totiž na základě osobní zkušenosti  víme, proč všechno vyhrává. Taková osobní zkušenost je opravdu k nezaplacení - nechcete za ní zaplatit ani korunu! Je to přitom tak jednoduché: Leoš všechny poráží, protože blbě radí a dobře hraje.
    Stručně shrneme rady, kterými Leoš soupeře před a v průběhu vzájemného zápasu častuje:

  • z každého úderu protivníka očekávej smeč!
  • ale taky z toho může být kraťas...
  • buď u míčku včas (Rada obzvlášť cenná v moment, kdy z podlahy vcucávate právě vyflusnuté plíce)
  • hraj celokurtově (Leoš toto radí po vašem úderu, hraném zády ke kurtu, klečíc na levém koleně, raketou brnkajíc o vlastní pravé ucho. On ležérně postává na Téčku a promlouvá)
  • levou rukou si otírej podrážky bot po každé výměně (Rada dobrá na začátku setu, kdy ještě nohu zvednete. Od půlky setu se na druhé noze prostě neudržíte, v závěru setu vám nikdo nenakecá, že nějaké nohy vám vůbec někdy narostly. Levoruký finalista Petr Matyáš tuto radu navíc věcně připomínkoval s tím, že mu při utírání levou dlaní často vypadává z ruky raketa)
  • hraj s rozumem, utaháš soupeře (Tato rada asi funguje, Leošovi se to povedlo na jedničku)
  • když na nic z těchto rad nemáš, zakousni se do velkého jablka a vzývej nebesa (Smysl této rady nechápeme, ale dle výkonů Leoše jako jediná funguje prokazatalně. Odrůdu jablka bohužel Leoš tají, Jonathan ani Golden Koblížka nenastartoval...)

    Tak! A teď  jenom doufáme, že Leoš se nepřidá k Sokolíkovi a autor článku v blízké budoucnosti opět neuslyší:  Zas jednou jsem vlezl na web a to jsem se o sobě dočetl věcí!

    A nakonec

    Děkujeme pořadatelům Jurkovým za povedený turnaj, baru za kafe, soupeřům za hru, šnekovi za zapůjčení Evy a výbornou buchtu, paní Koblížkové za štrůdl, Renče za utajený makovec a výborné poháry, Martinovi Hlavatému za odkaz na jeho fotogalerii.

    A úplně nakonec

    Po prohraném zápase s Leošem se Koblížek rychle doplazil pro fotoaparát, aby zachytil zpoceného Leoše pro svá vnoučata. Ani kapka, nezabili byste ho?! Jeho rady zřejmě fungují...

Výsledky

Pořadí Dvouhra žen
(7 hráček) 
Čtyřhra žen
(6 týmů) 
Dvouhra mužů
(21 hráčů) 
Čtyřhra mužů
(15 týmů) 
Mix
(16 týmů) 
1. Görtlerová Sochorová, Přibylová Leoš Knapp
Knapp, Něnička Görtlerová, Matyáš
2. Benešová Matysová, Fliedrová
Petr Matyáš
Dvořák, Skála
Matysová, Dvořák
3. Matysová
Eva Havelková,
Renča Koutská
 Jaro Jakubčin
Finer, Matyáš Eva Havelková,
Jaro Jakubčin

4.  Renča Koutská
Görtlerová, Batulková
Martin Krejzl Stehno, Fančal
Přibylová, Skála
5.-6.  
  Martin Krejzl,
Jaro Jakubčin

7.-8.        

Renča Koutská,
Martin Krejzl


Video

Koblížek TV
(finále mužské dvouhry Leoš Knapp - Petr Matyáš)

 

(Pro větší rozlišení klikněte na ikonku YouTube ve videu)

Dire, 27.11.2011

Aktualizováno Úterý, 29 Listopad 2011 07:44