Malé Svatoňovice OPEN (17.12.2011) PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 12
NejhoršíNejlepší 
Odehrané turnaje, komentáře a články
Napsal uživatel Dire.cz - Bavme se badmintonem   
Neděle, 18 Prosinec 2011 15:41
Sdílet

Malé Svatoňovice OPEN podzim 2011    Přibližně 11.11.11 v 11:11:11 SEČ navrhovací komise (NK) ve složení Náčelník (jednatel) jednohlasně zvolila plánovací komisi (PK) ve složení Špeh a Šnek. NK a PK  (zkráceně NPK) dne  12.12.11 trojhlasně odhlasovala složení turnajové úřednické dočasné legislativní exukutívy (Náčelník ji pro snadné zapamatování označil zkratkou TÚDLE) , která byla kromě členů NPK doplněna o další klíčové osoby: Martin Seidel (úředník), Eva (pomocná zapisovatelka), Lenka (hospodská pro ranní směnu), Stáňa Matějková (hospodská pro odpolední šichtu), Jirka (hlavní číšník) a Bohouš Matějka (hlavní účetní). Celé svatoňovické NPK TÚDLE vládě určitě patří velká pochvala za organizaci celé akce a zvládnutí výjimečně velkého přívalu hráček a hráčů!
    Výsledky turnaje, video, fotogalerie z našeho oddílu i od kamarádů (moc děkujeme!) najdete v tomto článku.

 

    Historická účast?

    Autor komentáře nepatří mezi dlouholeté pamětníky oddílových turnajů, ale snad služebně starší sokolové potvrdí, že letošní podzimní Malé Svatoňovice OPEN bylo jak počtem, tak i kvalitou účastníků, jedním z nejlépe obsazených. Kromě nesporných výhod (hra vysoké úrovně, konfrontace stylů svatoňovických borců s účastníky z České Skalice,  Dvora Králové, Kladna, Libic nad Cidlinou, Lomnice nad Popelkou, Nového Města nad Metují, Ostroměře, Poděbrad, Prahy, Rychnova nad Kněžnou a dalších měst, nová setkání s příjemnými lidmi...) přinesl tak vysoký počet týmů samozřejmě i negativa (zejména časový posun herního plánu). Snad ale každý z účastníků pochopil, že prioritní snahou pořadatelů bylo, aby  si všichni hru užili, aby každý tým odehrál stejný počet utkání alespoň na dva plnohodnotné sety do 21 a aby počet zápasů byl co nejvyšší s ohledem na kapacitu haly (čtyři kurty).

    Hodnotíme výkony

    Můžeme s nadšením napsat, že v tak velké konkurenci se malosvatoňovický oddíl neztratil. V každé disciplíně měl náš badminton zastoupení na stupni nejvyšším a v prestižní mužské čtyřhře jsme dokonce obsadili první a třetí místo. Je vidět, že výkonnostně se snažíme nezaostávat za špičkou amatérského (rozuměj neregistrovaného) badmintonu.

    Mužská čtyřhra

    Na loňském podzimním turnaji nově složená dvojice Standa Martínek a Jirka Zhouf se v naší regionální lize sehrává v týmu s názvem XY a výsledek jejich snažení se dostavil. Dvě vynikající individuality  si na kurtu herně vyhovují a Koblížek je moc a moc rád, že vítězství, které jim dlouho dopředu prorokoval, nakonec opravdu vybojovali. V nádherném třísetovém finále totiž otočili zápas s favorizovanou poděbradsko-pražskou dvojici Leoš Knapp + Martin Krátký a oplatili jim porážku z jarního klání.
    Obrovský výkonnostní vzestup za rok hraní v našem oddílu potvrdil i tým Bůček Club, dojíždějící na tréninky až z České Skalice. Výborné třetí místo, získané proti velmi silné a zkušené dvojici Pavel Homolka + Michal Pospíšil - Bůčci jsou  bezesporu jedním z velkých překvapení turnaje.
    Nemůžeme samozřejmě zapomenout na skvělý výkon Radka a Lukáše Ostrých (8. místo). V klíčovém zápase, rozhodujícím o  postupu do osmičky nejlepších, tj. o úspěchu či neúspěchu na turnaji, totiž v tzv. náhle smrti (za stavu 1:1 na sety se hrál rozhodující zkrácený set, ve kterém zvítězil ten, kdo první dosáhl rozdíl dvou bodů) dokázali kluci porazit jednoho z horkých favoritů, pár Petr Matyáš a Mark Finer z Prahy (tým IBC Blue).
    Paradoxně na náhlou smrt dojel další z týmů, který aspiroval na horní příčky výsledkového žebříčku - dvojice Náhlá Smrt (Péťa Štěpán a Jirka Plecháč, 10. místo). Je pravda, že Viktor Fančal a Leoš Holman rovněž nejsou žádní začátečnící a tento zápas jasného vítěze neměl. šnek s Rendou Hloužkem z Lomnice (13.) a Martin Seidel ve dvojici s Náčelníkem (15.) to měli těžké - skloubit povinnosti, související s organizací turnaje, se soustředěním se na hru jde velice těžko. Další náš elitní hráč Martin Krejzl s Martinem Hlavatým (14.) jednoznačně doplatili na nesehranost. Naděje oddílu Jirka Nývlt se po zahřívání v prvním setu prvního zápasu rozehrál k výborným výkonům, bohužel zkušená dvojice Zdeněk Žoldoš a Přemek Tuž, nalosovaná Jirkovi a Koblihovi v předkole, byla nad jejich síly. Ve skupině útěchy, Náčelníkem nazvané skupinou smrti, ale naše dvojice všechny zápasy vyhrála a obsadila konečné 17. místo.

    Mix

    Nejpočetnější a rovněž velmi silně obsazenou byla kategorie smíšených párů. Naše Eva Havelková se s Leošem Knappem první zápasy sehrávala, potom ale oba excelovali a celý turnaj vyhráli, přičemž ve finále donutili Pavla Homolku dokonce sundat mikinu. Ani to ale Pavlovi nepomohlo a s Monikou Rokůskovou nakonec skončili druzí. Renča Koutská s Martinem Krejzlem se usadili na páté pozici, když nestačili v boji o semifinále na Lucii a Mirka Mengrových. Vlastu Seidelovou s Jarem Jakubčinem postihl podobný osud, v náhlé smrti prohráli  s nakonec celkově třetím týmem Lenka Přibylová + Martin Krátký. V boji o páté místo v tradičním oddílovém souboji prodloužili Renča s Martinem vítěznou sérii z poslední doby a opět byli lepší než Špeh s Koblížkem. Pavel Dolének a Tomáš Príbojský si rozebrali volné holky z Lomnice. Pavel s Luckou Hlaváčovou obsadili patnácté, Tomáš s Ivetou Stránskou místo devatenácté. Premiéru na turnajích absolvovali Stáňa a Bohouš Matějkoví a celková 18. pozice je určitě velmi povzbuzující.

    Čtyřhra žen

    Do této kategorie se přihlásilo 12 párů, roli spolufavorita potvrdila top hráčka svatoňovického oddílu Renča Koutská s Eleni Paschalidou, když holky ve finále udolaly Moniku Rokůskovou s Evou Vlčkovou. Kvalitu a sehranost dam z Lomnice nad Popelkou potvrdily kromě Evy třetím místem Markéta Doskočilová s Petrou Lukavcovou. Eva Havelková s Vlastou Seidelovou skončily nakonec na 7. místě - pořadatelsko-organizační syndrom zafungoval zřejmě nejenom na Martina a šneka. Stáňa Matějková s Lenkou Přibylovou z Prahy skončily na místě devátém.

    Náčelníkův splněný sen

    Komentář začneme citací z článku, který byl napsán k svatoňovickému turnaji, konanému před rokem:

    Když hvězdy hrají "spolu"

    Po zhlédnutí videa z produkce Ninja TV musíme konstatovat: tandem Standa+Jirka bude hodně nebezpečný. Po několika sehrávacích zápasech, kdy snad přestanou brát doslova slova "hrajeme spolu" a přestanou odehrávat každý míček vždy a zásadně oba současně, bude tato kombinace dvou výborných hráčů smrtonosná!

    Náčelník se v tomto odstavci zhlédl a na podzim léta páně 2011 začal naplňovat svůj dávný sen: vytvořit silnou oddílovou dvojici, která bude na domácím turnaji k neporažení a na kurtech k neudržení. Hráčů, kteří něco neudrží (nervy, raketu, se na nohách, hlad, žízeň, poklop v ruce či moč v těle) našel dost, ale až naše reportáž Náčelníka nakopla k horečné činnosti. Téměř celý oddíl (kromě dvou inkriminovaných osob) obdržel interní mail s označením Před přečtením spal! Obsah mailu po dosažení cíle snad můžeme zveřejnit, stejně jej každý spálil a nikdo nečetl.

    Zduř a zaplať sokolníku, zaplať sokolničko!

    Z pozice SuperMegaNáčelníka vám oznamuji, že kdo si dovolí v regionální lize hrát nekontrolovaně a nedejbůh vezme týmu XY set, zaplatí do kapsičky pokutu! Ceník pokut přiložen. Kdo si dovolí XY nedej bože porazit, bude veřejně vyloučen z našeho mrtě dobrého oddílu. Ceník smluvních pokut za vyloučení do kapsičky opět přiložen. Kurňa baby a chlapi, ať si ti dva myslí, že jsou nejlepší hráči oddílu! Potom porazí jak Poděbraďáky, tak Pražáky, Dvoráky, Rychnováky či Kladeňáky! Chci mít tady žampiňóny! Jasný?! Páč jinak se neznám a já když se neznám, tak nevím, co vám provedu! To dá rozum, že?!

Váš (a vámi jednou milovaný) Náčelník!

    P.S. Neplést si oddílovou kasičku s mou kapsičkou. A ceníky jsou v eurech, páč nejsem žádná troškařská troska! Howgh!

    Jak už víme, Náčelník svůj plán dovedl do zdárného konce. Naštěstí nikdo z oddílu na cestě za jeho snem vyloučen nebyl, pouze tým Náhlá Smrt za vyhraný set zaplatil povinným zlomením své rakety o hlavu Ninji (Plechyn) a rozbitím dvou láhví fernetu o chodník před halou (Ninja). Druhá neukázněná dvojice M&M's byla potrestána zákazy: Virtuóz si nesmí vrznout šest týdnů a Martin Seidel nesmí vyplňovat zápasové tabulky na pěti příštích turnajích. Relativně nejlíp dopadli Pepas s Bohoušem z týmu F1, kteří pouze nesmí v blízkosti dvojice XY nastartovat.

    Chudák náš pomalý...

    Když autor komentáře přepisoval výsledky do tohoto článku na webu, zhrozil se. Veverka, Vlčková, Hroch, Veverková, Kocourek... Jistě, všichni již dávno víme, že v den konání našeho turnaje se ve dvorské ZOO pořádá specifický Den otevřených dveří, kdy se otevírají dvířka klecí. Vedení zahrady totiž nechce mít na svědomí úhyn tesknící zvěře, toužící zahrát si badminton ve Svatoňovicích. Logické a pochopitelné. Novým se ale jeví pohled na výkony našeho šneka. Jak se tento louda má prosadit proti veverce? Jak má šneček na kurtu předběhnout  kocourka? Jak zabránit hrozné smrti v přímém přenosu - umačkání šnekouše hrochem?! I šnek pochopil, že rohlík ani párek jej nezachrání a pod dohledem Náčelníka začal posilovat. Rozpis tréninkového plánu na nejbližší rok drží příkazy řvoucí Náčelník právě v ruce.

    Hlas jak zvon

    Jirka Nývlt svého staršího parťáka vůbec, ale vůbec neposlouchal. Cenné rady se míjely účinkem, mlaďas se tvářil, že Koblížka neslyší. Ignorant jeden nevychovanej. Až později Koblih přišel na důvod jeho nezdvořilosti vůči stáří. Nedopatřením se totiž Jirka ocitl v blízkosti lodní sirény. Bohužel stál pouze půl metru za Vlastou v moment, kdy, hodně se krotíc, zařvala: Nývo na kurt! HNÉÉÉÉÉD! A jak na to Koblížek přišel? Když totiž později Špeh dole uprostřed haly hulákal na Náhlou Smrt svoje HNÉÉÉÉÉD, fotil Koblížek umělěcké zátiší pozadí v prvním patře. V moment, kdy první tlaková vlna dorazila k zátiší, byla méně odolná těla Ninji, Renči a Jirky rozkmitaná. Zpětná vlna, která se odrazila ode zdi za Koblížkem, porazila i fotografa a pouze stabilní postava Plechyna, zachytávající celou skupinku před svržením z výšky na palubovku, zachránila svatoňovický oddíl od organizování smuteční hostiny.

    Před koncem pár postřehů z turnaje

 • Ninja si ráno donesl sklenici na moč, asi prostata. Chudák...
 • Martin Konvalina ví, jak na domácí práce. Náčelníkův mop zničil do 10 minut. Koblížek druhým mopem i sebou mlátil o zem i o lavičku, stejně vydrželo
 • V hale poloprázdno, vtrhne tam horda Dvoráků a je narváno. Super!
 • Renča změnila účes, nezměnila hru a ve čtyřhře s Eleni triumfovala
 • Eva i bez brýlí zvládla mix na jedničku a pod instruktorským vedením herní jedničky (máme tady přejedničkováno jako ve škole) skončila na místě číslo: Jedna!
 • Petra Lukavcová to nevydržela a na klín tak dobrého hráče si prostě sednout musela...
 • Dámy a pánové, přiznejte si to: všem se vám pletou Bůčci. Koblížek si vytvořil jednoduchou poučku: blonďák Pavel je jmenovcem tmavovlasého Habery, takže logicky tmavovlasý Bůček je Tomáš. Kdo to nepochopil (Koblížek se rovněž hlásí), tady má druhou pomůcku: Tomáš drží Pavla za Vaška!
 • Známe tajemství hopsání Juraje Vyskoče z Rychlova. šneku, nařeď muchovníkový elixír našemu Nývovi, ať jej trumfne!
 • Standa Martínek to nevydržel a na klín tak dobrého hráče si prostě sednout musel...
 • Ninja na lůžku před odběrem moči kvůli vyšetření prostaty. Chudák malej...
 • Martin Seidel a Bůček (jistě již víte, který) rostou každým úderem a jejích stínování pohybu hvězdy je úžasné
 • MiMiLe neustále modernizuje arzenál. Bezpilotní vrtulník vybavený termokamerou, dálkově řízený Michalem Pospíšilem, odesílal data on-line do centrály mafie
 • Bohouš Matějka to nevydržel a na klín tak dobrého hráče si prostě sednout musel...
 • Martin Seidel zavzpomínal na školní léta a svačinu před šnekem schovával pod lavici
 • Plechyn má konečně novou raketu, garantující smrtící smeče, ve stylové barvě
 • Nývu nám lanaří konkurenční oddíl! Tričko již vyfasoval. Naštěstí Jirka prozatím na zádech nenosí znak ostroměřských sokolů. Náčelníku, reaguj protiúderem a tričkem s logem!
 • šnek byl Evou opět na sobotní piknik patřičně vybaven
 • Jirka Zhouf to nemůže vydržet a na klín tak dobrého hráče si prostě sednout chce...
 • Aha, tak Ninja měl sklenici na guláš, prostatu má zřejmě (zatím) v pořádku. Omlouváme se. Japonský znak pro guláš a prostatu je opravdu lehce zaměnitelný. Obzvlášť když červené kolečko je obecně známým symbolem pro zánět. Guláš ale Ninjovi doma večer ve 22:00 chutnal, při nočním běhání prý prostatu zastoupilo pivo...

    A nakonec

    Velké díky pořadatelům, vyjmenovaným v úvodu článku. Rovněž děkujeme všem, kdo upekli jak turnaj, tak buchty, štrůdly, rolády či deserty. Jsme moc rádi, že se náš turnaj stává známým i za hranicí okresu či kraje a že je brán jako společenská událost, při které se sejdou staří známí i nové tváře. Snad jste se u nás cítili příjemně, zahráli jste si a pobavili se.

Za dárkové poukazy pro vítěze vděčíme internetovému obchodu Sportobchod.cz a firmě Victor.

    A úplně nakonec

    Skončíme netradičně úvodem. Naprosto nic netušící a do morku kosti příjemně šokovaný Koblížek před zahájením turnaje obdržel z rukou Náčelníka a Špeha výtvor šneka. Knížku, kterou v edici Ekonomický samizdat vydalo nakladatelství AlpaTrosk. Knihu svázal, doprovodným textem opatřil, obrázky a titulem obdařil Samodomotisk šnek. V knížce jsou zmapovány články k turnajům, unikátní objevy pravého i levého Černého Ucha a často i velmi výstižné a vtipné komentáře návštěvníků webu za období listopad 2009 až červen 2011. První výtisk knížky, který Koblížek obdržel, je opatřen podpisy členů svatoňovického oddílu i dalších našich přátel. Koblížek byl proto v sobotu ráno opravdu pořádně nasáklý marmeládou.

Díky moc šnekovi za nápad a úsilí, Evě za trpělivost se šnekem a všem za to, že nám s Černým Uchem dodávají svou existencí a chováním další a další podklady pro články a objevy!

    A i když je v záhlaví knížky jako autor uveden Jaroslav Jakubčin a název publikace je Koblížkovy badmintonové reportáže, je potřeba říci, že půlroční lopotná práce šneka vzdává hold všem nadšencům amatérského badmintonu, bez podpory a aktivity kterých by neexistoval ani tento web.

P.S. šnek je schopen případným zájemcům knížku dodat za cenu výrobních nákladů, tj. za 120Kč včetně DPH.
Kdo by měl zájem, hlaste se šnekovi, Náčelníkovi nebo Koblížkovi.

Výsledky

Pořadí Čtyřhra žen Čtyřhra mužů Mix
1. Renča Koutská, Eleni Paschalidou Standa Martínek, Jirka Zhouf Eva Havelková, Leoš  Knapp
2. Eva Vlčková, Monika Rokůsková

Leoš Knapp, Martin Krátký

Monika Rokůsková, Pavel Homolka
3. Markéta Doskočilová, Petra Lukavcová

Pavel Dolének, Tomáš Príbojský

 Lenka Přibylová, Martin Krátký
4. Jana Holá, Verča Konvalinová

Pavel Homolka, Michal Pospíšil

Lucie Mengrová, Mirek Mengr
5. Lucka Hlaváčová, Iveta Stránská

Miroslav Mengr,
Jarda Teslík/Lenka Přibylová

Renča Koutská, Martin Krejzl
6. Tereza Náprstková, Pavlína Šimicová

Viktor Fančal,
Leošek Holman
/Vlasta Seidelová

Vlasta Seidelová, Jaro Jakubčin
7. Eva Havelková, Vlasta Seidelová  Juraj Jablonský, Martin Konvalina Pavlína Šimicová, Viktor Fančal
8. Alice Kalousová, Gábina Dušková Radej Ostrý, Lukáš Ostrý Tereza Náprstková, Leošek Holman
9. Lenka Přibylová, Stáňa Matějková Jarda Imlauf, Martin Imlauf Alice Kalousová, Jirka Šimerda
10. Jana Veverková , Alena Haasová Péťa Štěpán, Jirka Plecháč Petra Lukavcová, Přemek Tuž
11. Lucie Mengrová, Iva Dušáková Petr Matyáš, Mark Finer Jana Holá, Martin Konvalina
12. Pavlína Hrabyová, Jana Hurychová Zdeněk Žoldož, Přemek Tuž Verča Konvalinová, Juraj Jablonský
13. Tonda Šlechta, Renda Hloužek Iva Dušáková, Jarda Teslík
14. Martin Krejzl, Martin Hlavatý Eleni Paschalidou, Martin Hlavatý
15. Martin Seidel, Lukáš Jirásek Lucka Hlaváčová, Pavel Dolének
16. Jirka Šimerda, Luďa Morávek Pavlína Hrabyová, Ondra Veverka
17. Jirka Nývlt, Jaro Jakubčin Markéta Doskočilová, Zdeněk Žoldoš
18. Ondra Veverka, Michal Hroch Stáňa Matějková, Bohouš Matějka
19. Ondra Lehoczký, Martin Godár Iveta Stránská, Tomáš Príbojský
20. Radek Hátle, Michal Andrle Eva Vlčková, Renda Hloužek
21. Pavel Puš, Honza Kocourek Alena Hasová, Jarda Imlauf
22. Jana Veverková, Michal Hroch
23. Lenka Hanušová, Miloslav Holý
24. Gábina Dušková, Luďa Morávek
25. Jana Hurychová, Martin Godár

 

Video   Video   Video

Koblížek TV
mixy a kantýna

Koblížek TV
finále mixu:
Havelková, Knapp - Rokůsková, Homolka

Koblížek TV
osmifinále MČ:
Martínek, Zhouf - Žoldoš, Tuž

Koblížek TV
semifinále MČ:
Martínek, Zhouf - Homolka, Pospíšil

Koblížek TV
finále ŽČ:
Koutská, Paschalidou - Vlčková, Rokůsková

Koblížek TV
finále MČ, 2. set:
Martínek, Zhouf - Knapp, Krátký

Koblížek TV
finále MČ, 3. set:
Martínek, Zhouf - Knapp, Krátký

Koblížek TV
finále MČ, 3. set:
Martínek, Zhouf - Knapp, Krátký
 

Koblížek TV
MČ o 3. místo:
Dolének, Príbojský - Homolka, Pospíšil

Koblížek TV
Náčelník vyhlašuje...

 

 

 

 

(Pro větší rozlišení klikněte na ikonku YouTube ve videu)

Dire, 18.12.2011

Vlasta Seidelová, Jaro Jakubčin
Aktualizováno Čtvrtek, 01 Březen 2012 08:01