Ústecká SOTX série - Boss v Kostce Tisk
Napsal uživatel Dire.cz - Bavme se badmintonem   
Středa, 18 Únor 2015 22:09

SOTX Tour 2015 Ústí nad Labem    Druhým únorovým víkendem vstoupila ústecká SOTX série prvním turnajem do svého pátého ročníku. Ve dvou výkonnostních kategoriích bojovalo o vítězné body celkem 35 hráček a hráčů. Velký obdiv zaslouží Hanka Matysová, která zvítězila v kategorii B a Pavla Nedvídková, která se odvážně vrhala do zápasů s muži v kategorii A. Vítězem této kategorie se stal potřetí za sebou Jirka Nývlt, který v šesti zápasech ztratil pouze jeden set. Do elitní kategorie úspěšně vstoupili i dva nováčci: sedmým místem Richard Kašpar z malosvatoňovického oddílu a devátým pražský Pepa Pánek. Všem gratulujeme a nabízíme fotogalerii, komentář a výsledky turnaje.

    Boss v Kostce

    Na turnaji byl naší redakcí konečně rozluštěn další velký badmintonový rébus - proč a s kým Sokol plastem pravidelně prohrává. Ano, když má Sokol peří, létá ten pták po kurtu, v letu smečuje, s přehledem drtí Virtuóza, Koblížka, dokonce i mistra Nývu. Nebere na nikoho ohled, sezobává je všechny jako zralé borůvky. Sokol bez peří, to je ale jiná. Jiná a velice zamotaná situace. Jasně - pták bez peří je třetinový pták. Plastová náhražka prostě neobstojí. Proč ale Sokolík plastem poráží Virtuóza, Míru Nováka, občas Nývu, ale neporazí Břéťu Krčka, Ondru Hájka, Koblížka ani Tomáše Kostku? Jeho bilance je tristní:

    Až na turnaji v Ústí jsme tento problém rozlouskli. Sokolík soupeře zastrašuje! Hrůznými grimasami. Přesto s některými borci prohrává a prohrává. Proč? Krčkovi je díky mladické nerozvážnosti zastrašování ptákem ukradené. Brejlovci Ondra Hájek a Koblížek ostrozrakostí zrovna nevynikají, takže z rozmazaného obličeje Sokolíka tuší, že se na ně mile usmívá rozradostněn tím, jak je na kurtu drcen. Oba to jsou dobré duše a rádi Sokolíka vždy znovu a znovu potěší. Proč ale má Sokolík bilanci s Tomášem Kostkou 0:5?! Ano, Tomáš je nadějný badmintonový talent středního až zralého věku. To ale Sokolík taky! Podívejte se na tuto fotografii a vše vám bude jasné. Jak může kopii Ramba (rozuměj Tomáše) zastrašit vyžle (rozuměj Sokolíček), která se při kouření před halou musí držet kliky dveří, aby ji kouř z vlastní cigarety neodvál někam přes Labe směrem na Německo? Má se kostka svalů bát týpka, který, když si nedá před každým zápasem 25 deka šunky na posilnění  a dva rohlíky na zatížení, je nárazem každého prudšího míčku odhozen do autu za zadní lajnu? Může Sokol, který  po turnaji spořádá koleno vepře, aby nabral dvojnásobek své váhy, vylekat bosse? Ne, nespletli jsme se, Tomáš je opravdu velký šéf, který se s nikým nepáře. Pod slupkou zdvořilého a hodného hocha, který si občas manuálně slabou minutku popracuje, jen aby se ubezpečil, že práce je stále těžká dřina a je dobré ji přenechat jiným, se skrývá tvrďák, který každou vetchou lidskou schránku okamžitě ovládne a zmanipuluje. Důkazem budiž telefonát po společné večeři v Mexické restauraci (všimněte si, že Tomáš je na fotce neviditelný - vlastnost typická pro bosse, tahajícího za nitky v pozadí, bez pozornosti médií). Takže v kostce: Tomáš dobře a bohatě povečeřel, rozloučil se a odešel. Ostatní rovněž dobře povečeřeli, zaplatili a odešli. Na chodníku před restaurací Sokol vytasil mobil a volal. Výjimečně ne vedle jdoucímu Koblížkovi, aby mu poreferoval, jak byl úspěšný na turnaji, ale svému nadřízenému: "Ahoj Tomáši! Neboj, zatáhnul jsem to, bylo to 283 korun + nějaký to dýško, aby na tebe nevzpomínali ve zlém. Zúčtoval jsem s nimi, jak jsi mi nařídil. Ne, ne. Vyplatil jsem je v korunách, o hřivny neměli zájem. Aha, ty jsi měl na mysli jiné zúčtování... Tak příště, jo? Měj se, šéfe!"

   Výhra v křeči

    Koblížek konečně na turnaji vyhrál. Již léta se mu to nepodařilo, konzultoval svůj problém i s psychologem a ten mu poradil: "Vytrvejte, pane Vesno Koblížku (pseudonym, pod kterým je Jaro veden v kartotéce pacientů u docenta Otakárka Fenykla). Až se štěstí unaví, sedne i na vola!". V sobotu si konečně sedlo a Koblížek vyhrál flašku balantýnky pro náhodně vylosovaného účastníka turnaje. Radostí zvednul ruce téměř nad hlavu a dostal křeč pod pravé spodní žebro, celý turnaj drsně otloukané raketou při podání. Nepozorný Leošek situaci špatně vyhodnotil a v domněnce, že simulováním další ze svých nemocí získá šnaps zadarmo, si začal prohmatávat žebra. Vyhrál čokoládu! Sokolík i bez simulování získal čokoládu jako dobročinný dar od pořadatelů dlouhodobě podvyživeným spoluobčanům. Zvednutí čokolády nad hlavu je samozřejmě výsledkem fotomontáže našeho redakčního grafika. Sokolík byl rád, že čokoládu unesl. V té době již Petr Pilař pojal podezření, zda křeče nejsou předstírané a pro jistotu tajně zkontroloval i svého kolegu.

    A nakonec

    Členové malosvatoňovického oddílu děkují paní Virtuózové za dvě patra proviantu. Zachránila nás! Děkujeme pořadatelům (boss je otočen zády k médiím) za další výborný turnaj a všem samozřejmě přejeme: Bavte se badmintonem :-)

 Výsledky

Pořadí Dvouhra - kategorie A
(23 účastníků)
Dvouhra - kategorie B
(12 účastníků)
1. Jirka Nývlt
Hanka Matysová
2. Leoš Knapp Jan Jinek
3. David Tirpák David Šuma
4. Břéťa Krček Vladimír Hůda
5. Tomáš Kostka
Táňa Trubačová
6. Martin Sokol
Majka Hůdová
7. Richard Kašpar
Šárka Rumánková
8. Leoš Holman
Nguyen Hoang
9. Pepa Pánek
Le Son
10. Jaro Jakubčin
Martina Pilařová
11. Míra Novák
Martina Janečková
12. Václav Seidl
Lukáš Novák
13. Martin Krejzl
 
14. Vojta Oliverius
15. Hubert Horák

(oranžovou barvou jsou označeni hráči TJ Sokol Malé Svatoňovice)

Dire, 18.2.2015